SOCIÁLNE SIETE
  • SLOVENSKÁ ĽUDOVÁ MAJOLIKA-R r.s.p.

    „ZACHOVAJME DEDIČSTVO NAŠICH OTCOV PRE BUDÚCE GENERÁCIE.“
    „HENDIKEP NIE JE PREKÁŽKOU!„

Výroba tradičnej slovenskej majoliky

Počas našej výroby sme získali Certifikát o nezávadnosti výrobkov a Osvedčenie o zápise ochrannej známky „Slovenská ľudová majolika R“.

O NÁS
 
 

Viac ako 200 druhov výrobkov

Tradícia výroby slovenskej ľudovej majoliky siaha do 16. storočia. Hrnčiarstvo na územie dnešného západného Slovenska priniesli Habáni presídlení z Nemecka a Švajčiarska.

Naša výroba prebieha vo vlastných priestoroch. Tradičnú slovenskú ľudovú majoliku u nás vyrábajú umelci s dlhoročnou praxou, čo zaručuje kvalitu prevedených prác a vysokú estetickú úroveň výrobkov.

ZOBRAZIŤ PONUKU
 
 

Sociálny podnik zamestnávame hendikepované, znevýhodnené a zraniteľné osoby

Spoločnosť Majolika-R, s.r.o. je verejnoprospešný podnik, ktorého hlavným cieľom je dosahovanie merateľného pozitívneho sociálneho vplyvu poskytovaním spoločensky prospešnej služby.

Myšlienka zamestnávať hendikepované a znevýhodnené osoby vznikla už asi pred osemnástimi rokmi, kedy sme mali v našej dielni prvých hendikepovaných zamestnancov. Oficiálnu podobu ako Chránená dielňa sme nadobudli v roku 2011.

VIAC
 
 

Gastronómia so zážitkom

Máte radi domácu tradičnú kuchyňu a kvalitné vínko? U nás si prídete na svoje. Okrem gastronomického pôžitku si od nás môžete odniesť aj kus umeleckého zážitku.

ZOBRAZIŤ VIAC

Novinky

Sociálny podnik Majolika-R na RTVS :-)

Sociálny podnik Majolika-R na RTVS :-)

Náš "mladý" sociálny podnik Majolika-R sa venuje výrobe tradičnej slovenskej ľudovej majoliky a modernej vintage keramiky. Veľmi nás potešilo, keď nás oslovili z implementačnej agentúry MPSVR SR, ktorá v spolupráci s RTVS vytvorila publicistický magazín "Cesty istoty", ktorý sa venuje sociálnej ekonomike a sociálnym podnikom. Veľmi nás teší, že aj náš sociálny podnik je súčasťou tejto relácie a môžete sa o nás a našej práci dozvedieť aj prostredníctvom RTVS viac :). Reláciu môžete sledovať 22.11.2021 o 18:35 na STV3. Ďakujeme a tešíme sa z každého Vášho pozitívneho slova, ktoré nás posúva ďalej v tom, čo nás baví :)

Navštívte nás v areáli prírodného kúpaliska na Kuchajde

Navštívte nás v areáli prírodného kúpaliska na Kuchajde

Príďte k nám ochutnať výborné belgické BUBBLE WAFFLE - čokoládové, oreo, či s čerstvým ovocím, prípadne naše "slovenské" CORN_DOGY (párok v kukuričnom cestíčku zapekaný bez oleja). Posiedieť si môžete na našich stoloch pri stánku, kde si môžete vzchutnať teplý čajík, či v zimných mesiacoch aj varené vínko. Tešíme sa na vašu návštevu :)

Referencie

Podnikateľka Slovenska 2015 – Úspešná živnostníčka

Jedným z najväčších úspechov pre „srdce“ firmy Majolika-R Renátu Hermysovú je jednoznačne víťazstvo v súťaži o podnikateľku Slovenska. Prekvapenie prišlo pri vyhlasovaní výsledkov, kde Renáta Hermysová získala za svoju dlhoročnú prácu v oblasti zachovávania tradičného remesla – keramiky a práci s hendikepovanými ľuďmi ocenenie „Podnikateľka Slovenska 2015 v kategórii Úspešná živnostníčka“.

POKRAČOVAŤ NA ČLÁNOK
 

Partneri