SOCIÁLNE SIETE
  •  

Sladká bodka Nivy

Ako vznikol projekt Sladká bodka?

Prišiel rok 2020, ktorý to vlastne všetko začal. Rok, na ktorý mnohí, hlavne podnikatelia, dlho nezabudnú. Rok, ktorý mnohých položil „na kolená“. Rok, kedy nás všetkých ovládol boj s ochorením COVID-19 a opatreniami, ktoré so sebou niesol.

Naša firma Majolika-R sa dlhé roky venovala výrobe slovenskej ľudovej majoliky a modernej keramiky a popri tom sme poriadali riadené degustácie a obedy, či večere vo vínnej pivnici. Spájali sme to, čo náš región najviac charakterizuje - keramika a víno.

Covidový rok však pozastavil akcie vo vínnej pivnici, obrat z predaja keramiky samozrejme taktiež klesol a my sme so slzami v očiach rozmýšľali, ako firmu zachrániť aj v týchto zlých časoch.

S našimi hendikepovanými kolegami sme najskôr začali šiť rúška. Časom však aj dopyt po rúškach klesal, keďže trh ich bol zrazu preplnený.

Povolený okienkový predaj a naše skúsenosti s gastrom otvorili nový nápad. Zriadili sme si 2 pojazdné gastro stánky, v ktorých sme ponúkali na Kamzíku, v ZOO, či na Kuchajde chutné dobroty. Najviac si naši zákazníci obľúbili bubble waffle, ktoré sme plnili nutellou, džemom, šľahačkou, čokoládou, či ovocím.

Keď nám prišla ponuka, či by sme nemali záujem tento príbeh posunúť aj do kamennej prevádzky na Nivách v Bratislave, chvíľu sme váhali. Vymyslieť názov, celý koncept ponuky jedál a všetkého, čo sa spája s chodom takejto prevádzky, aby ľudí zaujal,  bolo v prvých chvíľach pre nás takmer nepredstaviteľné.

Rozhodli sme sa však, že to skúsime. Za pomoci šikovných a ochotných ľudí sme sa pomalými krôčikmi posúvali k otvoreniu našej novej prevádzky. Vedeli sme, že chceme aj tu ponúkať niečo, čo si naši zákazníci u nás obľúbili už v gastrostánkoch a to naše výborné bubblewaffle. Preto sme dospeli k názvu SLADKÁ BODKA.

SLADKÁ – pretože naše bubble waffle sú neodolateľnou sladkou mlskou

BODKA – pretože okrem tradičnej slovenskej majoliky vyrábame našu bodkovanú vintage

                 keramiku, kde každú jednu bodku nanášame ručne 3x štetcom

Toto je to, čo nás charakterizuje – SLADKÁ BODKA.

Samozrejme v našej Sladkej bodke okrem sladkých bubble wafflí nájdete ponuku aj slaných jedál ako napríklad výborné domáce mäsové, či bryndzové pirohy, šaláty, či každý deň dva druhy jedál na denné menu + polievky /hlavne krémové/. Môžete sa tešiť napríklad na bravčovú panenku so šúľancami a omáčkou, či  klasický segedínsky guláš. Varíme hlavne domácky, chutne a s láskou :-).

Denné menu môžete nájsť na našom instagrame: https://www.instagram.com/sladkabodka_nivy/

alebo na fb: https://www.facebook.com/sladkabodkanivy?locale=sk_SK

Dnes už sa tešíme, že sa niektorí zákazníci vracajú k nášmu predajnému pultu na Nivách aj opakovane a podporujú náš sociálny podnik kúpou denného menu, či bubble waffle.

Taktiež spolupracujeme s donáškovými službami: Wolt, Foodora a Bolt.

Takže si naše jedlá môžete nechať pohodlne priviezť až k vám.

Ďakujeme za vašu podporu a tešíme sa na každú vašu návštevu J

Tím Majolika-R